Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Avustralya’ya gidebilmek için gerekli olan vize başvuruları, Avustralya Büyükelçiliği resmi internet adresinden online olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte, başvuru dosyalarının Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği Vize Ofisi’ne hazır bir şekilde posta ile gönderilmesi halinde de işleme alınmaktadır. Avustralya vize başvurusu için online olarak başvuru yapanların işlemlerine öncelik tanındığından, internet üzerinden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Avustralya vize başvuruları turistik, iş ziyareti, kısa süreli çalışma, yatırım, tıbbi ziyaret, eğitim-araştırma, aile/arkadaş ziyareti ve dil eğitimi gibi sebeplerle geniş bir yelpazede yapılabilmektedir. Bu nedenle, alınmak istenen vize türüne göre çeşitli farklılıklar içermektedir. Avustralya vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için firmamız yetkililerine her türlü konuda danışabilir ve tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler
Turistik, İş, Ziyaret & Avustralya Vize

Avustralya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya Vizesi başvurusu esnasında Türkçe olarak sunulması istenen belgelerin, orijinal nüshaları ya da noter onaylı kopyaları olması gerekmektedir. Bununla birlikte, tüm belgelerin Avustralya Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu (NAATI) tarafından sertifikasyonu olan noter onaylı ve yeminli tercümanlar/mütercimler vasıtasıyla tercüme ettirilmesi gerekmektedir. Firmamızın NAATI sertifikası bulunmakta olup, Avustralya turist vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan bu onay belgesinin de evraklar arasına eklenerek başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu için iki adet 35 x 45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafın güncel çekilmiş olması, arka fonunun krem ya da gri renklerde olması gereklidir. Avustralya vize başvuru formu doldurulurken, gerekli evraklar arasına eklenmesi istenen kişisel banka hesap özeti, son üç aylık hesap dökümünü içerecek şekilde hazırlatılmalıdır. Bu hesapta, Avustralya’daki masraflarını karşılayabileceğinizi ispat etmesi açısından belli miktar para bulunması gerekir. Bankadan alınması gereken bu hesap dökümünün, banka tarafından ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte tarafınıza verilmesi istenmelidir.

Avustralya Vizesi için Gerekli Belgeler Hakkında Detaylı Bilgi ve Avustralya Vize İhtiyaçlarınıza Profesyonel Çözümlerimiz İçin;

Şimdi İletişime Geçin

Pasaport ve Sponsor

Avustralya vize işlemleri başlatılmadan önce pasaport süresi kontrol edilmeli ve başvuru yapacağınız tarih baz alınarak en az 6 ay daha geçerlilik süresi olmayan pasaportlar acilen değiştirilmelidir. Ayrıca, pasaportta en az iki boş sayfa bulunduğu görülmeli, on yıldan daha eski bir tarihte alınmış pasaportla başvuru yapılmamalıdır.

Avustralyaya seyahat etmek isteyen 18 yaş altı bireylerin seyahat sırasında oluşacak masraflarını karşılayacak sponsor(anne, baba ) için istenilen belgelerin tamamlanmış olması gerekmektedir.