fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Schengen Vize Başvurusu

Yetkin Kurum

Schengen Vizesi başvuru işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.


Onat Profesyonel Vize
Schengen Vize Danışmanlığı

Onat Profesyonel Vize

Tüm Ülkeler için Vize Danışmanlığı

01.Analiz

Kişisel özel analiz ve gerekli evrak tespiti.

02. Hazırlık

Belge toplanması, çeviri ve onay işlemleri.

03. Başvuru

Doğru, hızlı, eksiksiz başvuru ve randevu.

Schengen Vize Başvurusu ile İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Kişiye Özel Analiz, Doğru Çözüm

Tercüme

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, Profesyonel Çeviri

Sigorta

İhtiyacınıza Özel Sigorta Çözümleri

Rezervasyon

Onaylanmış Rezervasyon Seçenekleri


Schengen Vize Talep ve Onay Süreçlerinizde Her An Sizinleyiz!

SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU AŞAMALARI

 • Kişisel Değerlendirme
 • Size Özel Analiz
 • Gerekli Evrakların Hazırlanması
 • Belgelerin tercüme işlemlerinin yapılması.
 • Konsolosluktan Randevu Oluşturulması
 • Fiziksel Başvuru ve Biometrik İşlemler.
 • Başvuru Değerlendirme

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

Schengen Bölgesi olarak bilinen Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı vermek amacıyla 14 Haziran 1985’te Schengen anlaşması imzalanmıştır. Başlangıçta beş Avrupa ülkesi tarafından imzalanan bu anlaşmaya daha sonradan toplamda 26 Avrupa ülkesi dâhil olmuştur.
Schengen ülkelerinde oturum, çalışma vb. imkânlar ile giriş izni olan kişilerin 26 ülkede vizesiz seyahat etme hakları vardır. Schengen vizesini almış olan kişiler bu ülkelerde eğitim alabilir, çalışabilir, turistik ve ziyaret amaçlı gezilerde bulunabilirler. Kişiler almış olduğu vize türüne bağlı olarak bu ülkeler arasında sayısız giriş-çıkış da yapabilirler. Schengen vizesinin bu özelliğinden dolayı, özellikle üçüncü ülke vatandaşlarına seyahatlerinde kolaylık ve ayrıcalık sağlamaktadır.

SCHENGEN VİZESİ HANGİ ÜLKELERİ KAPSAR?

Schengen Vizesi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre ülkelerini kapsar.


Müşteri Temsilcilerimiz Sizinle, Hemen Arayın!

SCHENGEN VİZESİ NASIL ALINIR?

Schengen vize başvurusu yaparken öncelikle hangi ülkeye ve hangi amaç ile seyahat edeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Vize başvuruları benzerlik gösterse de bazı farklı işlemlerini vardır. Her ülkenin vize başvurusunda talep etmiş olduğu evraklar aynı olmadığı gibi vize başvuru merkezide aynı değildir. Schengen vize başvuruları konsolosluklarca belirlenmiş yetkili merkezlerce yapılır. Örneğin; Avusturya, Fransa, Polonya, Belçika gibi ülkeler için VFS GLOBAL firması yetkili iken, Almanya ve İtalya için iDATA, İspanya için BLS International firması yetkilidir.
Vize türünüzü belirledikten sonra, gerekli evrak listesi hazırlanır ve bazı belgelerin çevirilerinin yapılması konsoloslukça talep edilir. Genellikle İngilizce dilinde yapılan çeviriler kabul görürken vize başvuru yapılan ülkeye göre çeviri dili değişebilmektedir.
Vize başvuru belgelerinin hazırlandıktan sonra vize başvuru formları doldurulur ve vize harcı ödenerek vize yetkili merkezlerine başvurular yapılır. Bazı konsolosluklara doğrudan başvuru da yapılabilir.
Schengen vize başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra kabul ya da red sonucunuz size yetkili merkez / konsolosluk tarafından bildirilir.

SCHENGEN VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR?

Schengen vize ücreti, Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin ortak bir karar ile belirlenir ve yayınlanır. 2021 tarihi itibari ile Schengen vize başvuru ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret haricinde; belge çeviri, seyahat sağlık sigortası, yetkili merkez hizmet harcı ücretleri vardır. Schengen vizesi için danışmanlık almadan şahsen başvuru da yapabilirsiniz. Vize sonucunda alacağın red kararının bir sonraki vizelerinizi etkileyeceğini unutmayınız. Konusunda uzman ve güvenilir firmalardan danışmanlık almanızı öneriyoruz.

Yetkin Danışman, Güncel Hizmet

Siz hiç yorulmayın! Uzman kadromuz, güncel veriler ve deneyimleri ile vize sürecinizin sorunsuz tamamlanmasını sağlasın.

SCHENGEN VİZESİ GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Ülke ve vize türüne göre hazırlanması gereken belgeler değişmektedir. Schengen vize başvurularında genellikle aşağıdaki belgeler talep edilmektedir.  Vize başvurunuza karar verdiyseniz, gerekli belge listesini öğrenmek için hemen müşteri temsilcilerimizi arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Biometrik fotoğraf
 • Adli Sicil Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği
 • İkametgâh Belgesi
 • Formül-A ve Formül-B belgesi. (vize türüne göre)
 • Davet yazısı ve rezervasyon (uçak ve konaklama)
 • Banka hesap dökümü (finansal kaynak)
 • Belgelerin tercümesi.
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 veya 60.000 teminatlı)


Hızlı ve Uygun Schengen Vizesi Danışmanlık Hizmetleri Sizlerle!

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Schengen vize başvurusu zorunlu evraklardan bir diğeri seyahat sağlık sigortasıdır. Acil tıbbı durumlar için, seyahatinizin başlangıcının bir gün öncesi ve bir gün sonrasını kapsayacak şekilde sigorta yapılmalıdır. Sigortanız gideceğiniz ülkeye göre 30.000 veya 60.000 Euro’luk teminat içermelidir. Bazı ülkeler Türkiye’den yapılan sigortaları kabul etmemektedir. Bu ülkelerin kendi sigorta firmalarında yapılan seyahat sağlık sigortaları geçerli olmaktadır. PANDEMİ’den dolayı hemen hemen tüm ülkeler seyahat sağlık sigortalarının COVID-19 kapsamlı olmasını zorunlu hale getirmiştir.

Hemen müşteri temsilcilerimizi arayın. Seyahatinize en uygun seyahat sağlık sigortanızı hızlı bir şekilde kolayca yaptırın.

İhtiyaç Anında Ulaşılabilirlik

İhtiyaç anında kolay ulaşım sağlamak adına hizmet saatlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre esnek olarak planlanmaktadır.

Vize Onay Süreç Yönetimi

ONAT Vize olarak, Schengen vize süreçlerini sizin adınıza yürüterek zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Vize Başvurusu Geri Bildirim Sistemi

Vize başvurunuzdan red almanız durumunuzda detaylı bir şekilde itiraz dilekçenizi yazarak konsolosluk vize departmanlarına iletmenizde size yardımcı oluyoruz.

Gizlilik ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Yürürlükteki mevzuat ve karşılıklı sözleşme ile tüm süreçler gizliliğinizi ve bilgi güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmektedir.

İhtiyaç Duyduğunuz Her An

Schengen vize talep ve onay süreçlerinizin doğru ve hızlı işlemesi için her adımda YANINIZDAYIZ.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara