fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Özel Başvuru

Turistik Vize Başvurusu

Turistik Vizesi başvuru işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.


Onat Profesyonel Vize
Turistik Vize Danışmanlığı

Onat Profesyonel Vize

Tüm Ülkeler için Vize Danışmanlığı

01.Analiz

Kişisel özel analiz, doğru yöntem ve gerekli evrak tespiti.

02. Hazırlık

Belge toplanması, çeviri ve onay işlemleri.

03. Başvuru

Doğru, hızlı, eksiksiz başvuru ve randevu.

Turistik Vize Başvurusu ile İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Kişiye Özel Analiz, Doğru Çözüm

Tercüme

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, Profesyonel Çeviri

Sigorta

İhtiyacınıza Özel Sigorta Çözümleri

Rezervasyon

Onaylanmış Rezervasyon Seçenekleri


Turistik Vize Başvurusu Talep ve Onay Süreçlerinde Deneyim ve Tecrübe

TURİSTİK VİZE BAŞVURU AŞAMALARI

 • Kişisel Değerlendirme
 • Size Özel Analiz
 • Gerekli Evrakların Hazırlanması
 • Belgelerin tercüme işlemlerinin yapılması.
 • Konsolosluktan Randevu Oluşturulması
 • Fiziksel Başvuru ve Biometrik İşlemler.
 • Başvuru Değerlendirme

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

TURİSTİK VİZE NEDİR?

Turistik vize, seyahat etmek istediğiniz ülkeye turist/ziyaretçi olarak giriş izni sağlayan vize türüdür. Turistik vizesi genellikle Schengen vizesi ile karıştırılır. Schengen vizesi 180 gün içerisinde toplamda 90 güne kadar ülkeye giriş izni verilen ve içerisinde birçok kalış amacı barındıran vize türüdür. Schengen vizesi ile ziyaret, dil okulu, konferans, toplantı, iş gezisi vb. amaçlı seyahatler yapılabilir. Ancak turist vizesi ile sadece ilgili ülkeye gezi/ziyaret amaçlı gidebilirsiniz. Bu vize ile seyahat edilen ülkede çalışılmaz, dil eğitimi alınamaz ve uzun süreli konaklanamaz.

Turist vizesi ile Schengen ülkelerinde (Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre) 90 güne kadar konaklama olanağı olsa da, konsolosluklar tarafından genellikle maksimum 2-3 haftalık seyahat izinleri verilir. Schengen bölgesi haricindeki ülkeler için benzer durumlar geçerli olsa da bazı ülkelerin farklı uygulama ve şartları bulunur. Örneğin schengen ülkelerine sadece 2-3 haftalık vize verililrken, İngiltere turistik vizesi ise en az 6 aylık olarak verilmektedir.


Hemen Müşteri Temsilcilerimizi Arayın, Zamandan Kazanın

TURİSTİK VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Turistik vize başvurusu yaparken öncelikle hangi ülkeye seyahat edeceğinize karar vermeniz gerekir. Her ülkenin turistik vize başvurusunda talep etmiş olduğu evraklar aynı olmadığı gibi vize başvuru merkezide aynı değildir. Turistik vize başvuruları konsolosluklarca belirlenmiş yetkili merkezlerce yapılır. Örneğin; Fransa, Hollanda, Estonya gibi ülkeler için VFS GLOBAL firması yetkili iken, Almanya için iDATA, İspanya için BLS International, Portekiz ve Macaristan için AS VİSA firması yetkilidir.
Turistik vize başvurusu yapılırken gerekli evraklar hazırlanır, başvuru formu doldurulur ve vize harcı ödenerek başvuru işlemi tamamlanmış olur. Konsolosluklarca bazı belgelerin çevirilerinin yapılması talep edilir. Genellikle İngilizce dilinde yapılan çeviriler kabul görürken vize başvuru yapılan ülkeye göre çeviri dili değişebilir.
Turistik vize başvurusu tamamlandıktan sonra kabul ya da red sonucu yetkili merkez / konsolosluk tarafından bildirilir.

TURİSTİK VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR?

Turistik vize vize başvuru ücreti Schengen bölgesi ülkeleri için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret haricinde; belge çeviri, seyahat sağlık sigortası, yetkili merkez hizmet harcı ücretleri vardır. Schengen bölgesi haricinde ki diğer ülkelerin turistik vize başvuru ücretleri farklılık gösterir. Turistik vize başvurunuzu danışmanlık almadan şahsen de yapabilirsiniz. Ancak vize başvuru cevabından alınan red kararının bir sonraki vizelerinizi etkileyeceğini unutmayınız.


Uzman Kadromuz Tarafından Yetkin Danışman, Güncel Hizmet

TURİSTİK VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Turistik vize başvurularında birçok konsolosluk ve yetkili merkezler tarafından aşağıdaki belgeler talep edilir.  Güvenilir başvuru ve doğru belge listesini öğrenmek için hemen müşteri temsilcilerimizi arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Biometrik fotoğraf
 • Turistik vize başvuru formu
 • Adli Sicil Belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Davet yazısı ve rezervasyon (uçak ve konaklama)
 • Banka hesap dökümü (finansal kaynak)
 • Belgelerin tercümesi.
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 veya 60.000 teminatlı)

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Turistik vize başvurusu zorunlu evraklardan bir diğeri seyahat sağlık sigortasıdır. Acil tıbbı durumlar için, seyahatinizin başlangıcının bir gün öncesi ve bir gün sonrasını kapsayacak şekilde sigorta yapılmalıdır. Sigortanız gideceğiniz ülkeye göre 30.000 veya 60.000 Euro’luk teminat içermelidir. Bazı ülkeler Türkiye’den yapılan sigortaları kabul etmemektedir. Bu ülkelerin kendi sigorta firmalarında yapılan seyahat sağlık sigortaları geçerli olmaktadır. PANDEMİ’den dolayı hemen hemen tüm ülkeler seyahat sağlık sigortalarının COVID-19 kapsamlı olmasını zorunlu hale getirmiştir.

Belgenizin orijinal hali bozulmadan doğru ve güvenilir çeviri hizmetleri için müşteri temsilcilerimizi arayın. Uygun fiyat tekliflerinden yararlanın.

İhtiyaç Anında Ulaşılabilirlik

İhtiyaç anında kolay ulaşım sağlamak adına hizmet saatlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre esnek olarak planlanmaktadır.

Vize Onay Süreç Yönetimi

ONAT Vize olarak, Turistik vize süreçlerini sizin adınıza yürüterek zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Vize Başvurusu Geri Bildirim Sistemi

Vize başvurunuzdan red almanız durumunuzda detaylı bir şekilde itiraz dilekçenizi yazarak konsolosluk vize departmanlarına iletmenizde size yardımcı oluyoruz.

Gizlilik ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Yürürlükteki mevzuat ve karşılıklı sözleşme ile tüm süreçler gizliliğinizi ve bilgi güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmektedir.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara