fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Vize Çeşitleri 560 420 Onat

Vize Çeşitleri

Avustralya vizesi almak için ülkemizden her yıl çok sayıda başvuru yapılmakta olup, hali hazırda 165 bin civarında Türk, Avustralya’da yaşamaktadır. Orada yaşayan Türklerin, ülkeye alışmakta hiçbir sıkıntı yaşamadıkları ve hayatlarından çok memnun oldukları sıklıkla duyduğumuz bilgilerdendir. Avustralya vize başvurusu, Onat Vize Danışmanlık Hizmetlerine sadece 4,5 km uzaklıktaki Avustralya Büyükelçiliği vasıtasıyla yapılmakta olup, başvuru evrakının alınması dâhil tüm işlemleriniz hızlı ve doğru bir şekilde firmamız tarafından yapılabilmektedir.

Avustralya vize işlemleri bürokratik prosedürleri ile vize türlerinden en karmaşık ve alınması en zor olan vizelerden biridir. Hatalı başvuru yapılması durumunda, ödenen başvuru ücretinin geri alınamaması da sürecin sıkıntılarından biridir. Bu nedenle başvuruların en baştan itibaren uzman yardımı ile bilinçli ve doğru yapılması önemlidir.

Turistik, İş, Ziyaret & Avustralya Vize

Türkiye’den, Avustralya vize başvurusu yapılabilecek kategorilerin tamamı aşağıda belirtilmiştir. Vize sınıf kodu 600 olarak geçen Turist Vizesi, İş Ziyareti Vizesi ve Sponsorlu Aile Ziyareti Vizesi için başvuru yapılabilecektir. 300 sınıf kodlu Evlilik Vizesi evlenenler için, 602 sınıf kodlu vize ise Tıbbi Tedavi Amaçlı ihtiyaçlar için alınabilecektir. Transit Geçiş Vizesi kodu 771, Avustralya’da eğitim görecek Öğrenci Vizeleri sınıf kodları ise 570- 571-572-573-574-575’dir. Yeni bir vize türü olan Avustralya e-ziyaretçi Vizesi sınıf kodlu ise 651’dir.

Bunların yanında kısa süreli geçici çalışmalar için, sektörlere göre ayrılmış vize türleri bulunmaktadır. Bunlardan 400 sınıf kodlu Geçici Çalışma Vizesi ise kısa süreli çalışma için alınabilecektir. Resmi kurum ve kuruluşlarda çalışmak için alınan Geçici Çalışma Vizesi sınıf kodu 403, Eğlence sektörü Geçici Çalışma Vizesi sınıf kodu 420, Eğitim sektöründe çalışmak için alınan Geçici Çalışma Vizesi sınıf kodu ise 571’dir. Avustralya’da denizci olarak çalışacaklardan Gemici Vizesi sınıf kodu 988 Superyat Mürettabat Vizesi sınıf kodu ise 488 ve 988’dir. Avustralya’da uzun süreli Çalışma ve Tatil vizesi sınıf kodu ise 462’dir.

Aborjinler ve Avustralya

Güney Pasifik Okyanusu ile Hint Okyanusu arasında bulunan irili ufaklı birçok adayı kapsayan Avustralya, Aborijin denilen yerlileri ile ünlenmiş, dünyadaki en büyük ada fakat en küçük kıta kabul edilen bir ülkedir. 4 bin kilometre kareye varan yüzölçümü ile ülkemizin beş katından daha büyük olmasına rağmen, sadece 24 milyonluk nüfusu ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle, Avustralya’da sokağa çıktığınızda, sokaklarda kimseyi görmeden uzun süre boyunca yürümek olasıdır. Buranın ilk yerleşimcileri tam 30.000 yıl önce Asya’dan göç eden Aborijin’lerdir. Aynen Kızılderililer gibi onlar da asimilasyona uğramış ve zamanla soyları tükenmeye yüz tutmuştur.

Avustralya, idari olarak 1901 yılında, İngiltere İmparatorluğu Milletler Topluluğu’na bağlı bir ülke olarak tanınmaya başlanmıştır.  Avustralya’nın başkenti Canberra olsa da en büyük ve en çok tanınan şehri ise Sidney’dir. Avustralya’nın para birimi Avustralya Doları’dır. Resmi dil İngilizce’dir.

Bize Ulaşın

Doğal güzelliklerinin çeşitliliği, dağ, orman ya da plaj turizminin her birine müsait yapısı ilginç ve oldukça cana yakın insanlarıyla meşhur olan bu ülke, yapılan anketlerde, yaşanabilecek ilk beş yer arasında gösterilmektedir. Suç oranlarının oldukça düşük olması ve silahsızlanmaya yönelik kuralların çok sert olması nedenleri ile ülkenin cazibesi artmaktadır. Avustralya’da kişi başı milli gelir 45.000 $ civarında olup, bu nedenle, çalışmak için de çok tercih edilen bir ülke konumundadır. Avustralya turist vizesi ile ülkeye girmiş pek çok kişi orada kalabilmenin yollarını aramaktadır.

Avustralya genel olarak,  kurak ve yarı kurak bir iklime sahiptir. Tek kar yağan bölgesi, 2228 metre yükseklikteki Kosciusko Dağı’dır. Ülke çok geniş alanlara sahip olduğundan iklimlerde de bölgesel farklılıklar görülmektedir.

Avustralya gezisinde, dünya genelinde nesli tükenmiş olan ve sadece Tasmanya adasında bulunan Tazmanya Canavarı ile kesesi ve zıplayarak yürümesi ile bilinen kangurular görülebilmesi, önemli bir ayrıcalıktır.

Avustralya’nın sadece % 37’si Avustralyalı’dır. Geriye kalan herkes göçmendir ve bunun nedeni de yaşamak, çalışmak, gezmek ya da eğitim almak için çok cazip bir ülke olmasıdır.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara