fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Avustralya Büyükelçiliği

Avustralya Büyükelçiliği

Avustralya Büyükelçiliği 560 420 Onat

Ankara ilimizin Gaziosmanpaşa semtinde bulunan Avustralya Ankara Büyükelçiliği mesai saatleri, hafta içindeki her gün sabah 08.30 ile 17.00 arasındadır. Bununla beraber, Avustralya vize başvurusu yapılan bölüm ise aynı büyükelçilik içerisinde teşkil edilmiş olan Ankara Konsolosluk Vize Bölümü, vize başvurularını hafta içi her gün sadece 09.00 ile 11.30 arasında kabul etmektedir. Bu başvurular için öncesinde mutlaka telefon ile randevu alınmış olması şartı bulunmaktadır. Telefon ile randevu almak için, Avustralya Konsolosluğu Vize Bölümü, Pazartesi ile Perşembe günleri arasındaki tüm günlerde 08.30 ile 12.00 arası aranabilecektir. Telefonla randevu, Cuma günü alınamamaktadır.

Avustralya Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Bölümü ise haftada iki gün Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere sabah 08.30 ile 16.45  saatleri içerisinde çalışmaktadır. Hafta sonlarında ve yukarıda belirtilen saatler haricinde, büyükelçilikte hiçbir işlem yapılamamaktadır.

Ulaşım, Hizmet & Avustralya Konsolosluğu

Avustralya Ankara Büyükelçiliği ile Kızılay’da bulunan büromuz arasındaki mesafe 4 kilometre kadardır. Dilerseniz başvuru ve diğer işlemler tarafımızca takip edilebilecektir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 30 kilometre mesafedeki büyükelçiliğe taksi ile ulaşım 40 dakikada yapılabilmekte ya da Havaş otobüsleri ile trafik durumuna göre 1 – 2 saat sürmektedir. Gaziosmanpaşa’daki büyükelçiliğe sefer yapan Ankara belediyesine ait EGO otobüs sefer numaraları ise 135, 188 ve 413’dür.

Kısa süreli Avustralya vize işlemleri için direkt olarak Vize Hizmet Merkezine başvurmak gerekmektedir. Avustralya vize ücreti; büyükelçiliğe vize başvuru dosyasının eksiksiz olarak teslim edilmesini takiben size belirtilecek olan ödeme gişesinde peşin ya da kredi kartı ile ödenmektedir. Yapılan işlemlerde eksik ya da hatalı bilgiler bulunması durumunda, hata sehven bile yapılmış olsa, reddedilen başvurular için vize ücretinin geri ödemesi yapılmamaktadır.

Avustralya vizesi almak için, başvuru sahibinin şahsen başvuru yapması gibi bir zorunluluk yoktur. Tüm başvurular ve başvuru takibi 956 no’lu yetki ibraz formuna sahip bulunan yetkili danışman firmalar aracılığı ile yapıldığında da kabul görmektedir. Onat Vize Danışmanlık Hizmetleri’nin her türlü yetki belgesi ve noter onaylı tercümanları bulunmakta olup, yaptığımız danışmanlık ve destekle Avustralya vizesi almak çok kolaylaşacaktır.

Bize Ulaşın

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara