ONAT VİZE

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu ihtiyaçlarınıza kolay ve hızlı çözümlerimiz için;

Şimdi İletişime Geçin
Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vize Başvurusuyla İle İlgili Tüm Gereksinimleriniz Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız İle Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Fiyatlı Sigorta

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

ONAT Vize Danışmanlık Süreci

Analiz

Talebinize uygun vize türünü belirleyerek, isteğiniz doğrultusunda vize işlemlerinizi başlatıyoruz.

Hazırlık

Deneyimli ekibimizle, vize başvurunuz için gerekli olan belgelerin hazırlık ve onay işlemlerine yardımcı oluyoruz.

Başvuru

Belge işlemlerinizi tamamladıktan sonra ülke konsolosluğuna başvuru talebinde bulunuyoruz.

Romanya Vizesi

Tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal manzarasıyla dikkat çeken Romanya’yı ziyaret etmek istiyorsanız, gidiş amacınıza uygun vize türüne başvuruda bulunmanız gereklidir. Romanya vizesinin onaylanması için başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde tamamlamanız gereklidir.

Romanya vizesi konusunda uzman süreç yöneticilerimiz prosedüre uygun şekilde vize sürecinizi yöneterek başvurunuzu tamamlar.

Romanya Vizesi
Romanya Vize Danışmanlığı

Romanya Vize Danışmanlığı

Tercih ettiğiniz Romanya vize türüne özel vize analizimizle gerekli belgelerinizi belirliyoruz. Ardından gerekli evrakları eksiksiz ve usulüne uygun olarak hazırlıyoruz.

Romanya vize danışmanlığı hizmetimizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Onat Vize Danışmanlığıyla Tanışın. Kişiye Özel Analiz ile Romanya Vize Şansınızı Artırın.

Hemen Arayın

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar

Romanya vizesi için gerekli evraklar şunlardır;

  • Başvuru formu,
  • Pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Parmak izi,
  • Seyahat amacınızı belirten belgeler
  • Sağlık sigortası,
  • Vize ücretinin ödendiğini gösteren belgeler

Genellikle talep edilen evraklar arasında yer alır. Romanya vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar
Romanya Turist - Ziyaretçi Vizesi

Romanya Turist Vizesi

Romanya Turist vizesi başvurularının, planlanan seyahat tarihinden en fazla 1 ay, en az 3 ay önceden tamamlanması gereklidir. Romanya Turistik Vizesi başvuruları, bölgelere göre yetkilendirilmiş Romanya Konsolosluklarına yapılmalıdır.

Romanya Ziyaret Vizesi

Akraba, eş, dost gibi yakınlarınızı ziyaret etmek için Romanya ziyaret vizesine başvuruda bulunmanız gereklidir. Romanya’da bulunan ziyaret edeceğiniz yakınınızdan gelen davetiyeyle vizenizin onay alma ihtimali daha yüksek olur.

Romanya Ticari Vize

Romanya ticari vize, Romanya’yı iş amaçlı ziyaret edecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Ticari vize başvurusunda bulunanların planladıkları iş seyahati belgelerini başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir. Romanya ticari vize başvurusunda gerekli belgeleri dosyanıza eksiksiz bir şekilde eklemeniz durumunda vize alma ihtimaliniz artacaktır.

Romanya Transit Vize

Bir aktarma uçuşunuz varsa ve sınır kontrolünden geçmeden direkt hava sahasında kalacaksınız Romanya transit vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize sayesinde bulunduğunuz hava sahasında 24 saat kalabilir ve sınır kontrolünden geçmeniz gerekmez.

Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne, yaşınıza ve ülkede kalma sürenize göre farklılık gösterir. Ücret hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Romanya vize istiyor mu?

Romanya, bordo (umumi) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Bordo pasaport sahipleri, Romanya’ya seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmalıdır.

Bükreş vize istiyor mu?

Bükreş, Romanya’nın başkenti olduğu için Romanya vizesi gerektiren bordo (umumi) pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Romanya vizesi nasıl alınır?

Romanya vizesi almak için öncelikle Romanya’nın diplomatik temsilciliklerinden veya yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Başvuru sırasında pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası ve seyahat planınızı içeren belgeleri sunmanız istenmektedir.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya vize başvurusunun sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluğuna ve incelemelerine bağlı olmakla 30 güne kadar uzayabilir. Romanya D tipi ulusal vize başvuruları ise 60 gün içinde neticelenir. Romaya’ya planladığınız gidiş tarihinden en geç 2 hafta ya da en erken 3 ay varken vize başvurusu yapılabilmektedir.

Romanya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport sahipleri, pasaportlarının geçerlilik süresi içinde olan ve 180 gün içinde en fazla 90 gün süreyle turistik amaçlı seyahatlerinde Romanya’ya vizeden muaftır. Pasaportunuzun geçerlilik süresi dikkate alındığında vizesiz olarak Romanya’ya seyahat edebilirsiniz.

Romanya vizesi nereden alınır?

Romanya vizesi, Romanya’nın diplomatik temsilcilikleri olan büyükelçilikler veya konsolosluklardan randevu ile alınabilir. Romanya vize başvurunuzu Onat Vize rehberliğinde sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya vize ücreti ne kadar?

Romanya vize ücretleri, vize türüne ve başvuru yapılan yerin politikalarına göre değişiklik gösterebilir. Romanya turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi veya uzun süreli vize türleri için farklı ücretler uygulanabilir. Güncel ücretleri ve ödeme detaylarını Onat Vize ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.