Kişiye Özel Analiz

Romanya Vatandaşlık Başvurusu

Kişisel durumunuza özgü analizlerle Romanya Vatandaşlık Başvurusu çözümleri için;

Şimdi İletişime Geçin
Romanya Vatandaşlık Başvurusu

Romanya Vatandaşlık Başvurusuyla İlgili Tüm Gereksinimler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız İle Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Fiyatlı Sigorta

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

Romanya Vatandaşlık Danışmanlık

Romanya vatandaşlığı başvurusu uzun süreli bir işlem olduğundan hazırlanacak evrakları doğru merkez ve arşivlerden alınması, çeviri ve noter onay işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması, evrak kontrolünde herhangi bir hata ve eksikliklerin olmaması gerekmektedir. Aksi durumda tüm Romanya vatandaşlık işlemlerin en baştan yeniden yapılması gerekebilir. Bu eksiklik hem maliyet hem de zaman kaybına sebep olacaktır.

Romanya vatandaşlığı danışmanlık hizmeti alarak zaman ve maliyetten tasarruf edin.

Romanya Vatandaşlık Danışmanlık
Romanya Çifte Vatandaşlık Avantajları

Romanya Çifte Vatandaşlık Avantajları

Romanya çifte vatandaşlık, bireylerin aynı anda hem Romanya vatandaşı hem de başka bir ülkenin vatandaşı olmasına imkan tanır. Romanya çifte vatandaşlık avantajları arasında Avrupa Birliği üyesi bir ülke olarak, AB ülkelerinde serbest dolaşım ve yerleşim hakkı verir. İş, eğitim veya turistik seyahatler için vize ihtiyacı olmadan Avrupa genelinde özgürce seyahat edebilirsiniz.

Seyahat avantajının yanı sıra vatandaşlarına geniş olanaklar sunan bir hukuk sistemine sahip olması Romanya vatandaşlığı avantajları arasında yer alır.

ONAT Vize Danışmanlık Süreci

Romanya Vatandaşlık Başvurusu

Hizmet ve Gizlilik Sözleşmesi

Söz verdiğimiz kaliteli hizmeti vadettiğimiz süre içerisinde sunuyoruz. Kalite, bilgi ve belge güvenliği taahhütlerimizi sözleşme ile garanti altına alıyoruz.

Hızlı Analiz ve
Hazırlık

Soybağı ile Romanya Vatandaşlığı başvurusu ve belgelerinizi doğru/hızlı hazırlayarak başvuru sürecinizi hızla tamamlıyoruz.

Yetkin Kurum
Güvencesi

Romanya Vatandaşlık başvurusu işlemlerinizi deneyimli ekibimiz ile kurumsal firma güvencesi ve ayrıcalıkları ile yapıyoruz.

 Onat Romanya Vatandaşlık Başvuru Danışmanlığıyla Tanışın. Kişiye Özel Analiz ile Şansınızı Artırın.

Hemen Arayın

Romanya Vatandaşlık Başvurusu için Gerekli Belgeler

Soybağı ile Romanya vatandaşlığı başvurusu sahiplerinin mevcut durumlarını, yeteneklerini ve yeterli değerlendirme ve analiz yaptıklarını ispatlayıcı ve kapsamlı belgeleri hazırlayarak gerekli çeviri ve onay işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Romanya vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

 • Tabiiyet beyannamesi
 • Alt ve Üst soy bilgileri
 • Nüfus Kâğıt Örneği (tam vukuatlı ve aile için e-devlet üzerinden barkotlu alınabilir)
 • İkametgâh Belgesi (e-devlet üzerinden barkotlu alınabilir)
 • Formül-B Belgesi
 • Formül-A Belgesi
 • İsim Denklik Belgesi

Yukarıda yer alan Romanya vatandaşlığı için gerekli evrakların hızlı ve doğru yer/birimlerden temin edilmesi gerekmektedir. Belgelerin temin edilebildiği yerler farklılık göstermektedir. Bazı belgeler belediyelerden alınmakta bazı belgeleri de arşivlerden temin edilmektedir.

Romanya Vatandaşlık Başvurusu için Gerekli Belgeler
Romanya Vatandaşlık Şartları

Romanya Vatandaşlık Şartları

Romanya vatandaşı olmak için başvuru sebebi seçeneklerinden biri doğum sebebiyle, doğuştan Romen vatandaşı olmaktır. Soybağı ile kazanılan vatandaşlık, çocuğun doğumu anında soybağı ile bağlı bulunduğu Romanya vatandaşı olan anne, baba veya aile büyüklerinin vatandaşlığını kazanmasını ifade eder. Romanya vatandaşlığı soy ağacı bağlantısının kazanılması için; anne, baba veya aile büyüklerinin yalnız birinin, doğum esnasında Romanya vatandaşı olmasının yanı sıra aşağıdaki Romanya vatandaşlık şartlarını yerine getirilmelidir.

 • Romanya’da kesintisiz en az 8 yıl veya bir Romanya vatandaşıyla evlendikten sonra en az 5 yıl ülkede yaşanmalıdır.
 • Davranış, eylem ve tavır yoluyla Romanya devletine bağlılığını kanıtlamalı, yasaya veya ulusal güvenliğe karşı eylemlere girişmemeli, destek vermemeli ve geçmişte eylemlere destek vermediğini beyan etmelidir.
 • 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Romanya’da düzgün yaşamak için yabancılar rejimindeki kanunda belirtilen şartlar altında yasal olanaklara sahip olmalıdır.
 • İyi halle tanınmalı ve ülkede veya yurt dışında kendisini Romanya vatandaşı olmaktan alıkoyabilecek bir suçtan hüküm giymemiş olmalıdır.
 • Rumence bilmeli ve Romanya kültürüyle medeniyetinin basit kavramlarına toplumsal yaşama katılmaya yetecek ölçüde hakim olmanız Romanya vatandaşı olma şartları arasındadır.

Romanya Vatandaşlık Başvurusu Talep ve Onay Süreçlerinde Deneyim ve Tecrübe

Hemen Arayın

Soybağı İle Romanya Vatandaşlığı

Soybağı ile Romanya vatandaşlığı hakkı kazanmak için kişinin annesinin, babasının ya da aile büyüklerinden herhangi birinin Romanya doğumlu olması yeterlidir. Bu yolla çeşitli sebeplerle Romanya vatandaşlığını kaybeden kişiler ile üçüncü nesle kadar olan çocuk ve torunlar tekrar Romanya soybağı vatandaşlık alma hakkına sahip olurlar.

Soybağı İle Romanya Vatandaşlığı
Romanya Vatandaşlığı

Romanya Vatandaşlığı

Romanya vatandaşlığı başvuru işlemlerinizi yetkin kurum güvencesi ve kalitesi ile garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.

Romanya vatandaşlık başvuru hizmet aşamalarımız:

 • Kişisel Değerlendirme
 • Size Özel Analiz
 • Gerekli Evrakların Hazırlanması
 • Romanya’dan Arşiv Araştırmasının Yapılması
 • Ön Başvurunun Yapılması
 • Konsolosluktan Randevu Oluşturulması
 • Tüm Belgelerin Sisteme Yüklenmesi
 • Fiziksel Başvuru ve Biyometrik İşlemler
 • Başvuru Değerlendirme

Size özel olarak atanmış uzman vize danışmanınızla eksiksiz bir şekilde süreci tamamlıyor ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

Başvuru dosyası hazırlanmasında %100 doğruluk. Hiçbir başvurumuz evrak, belge veya prosedür hatası nedeniyle reddedilmedi.

Romanya Vatandaşlık Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dedem Romanya doğumlu, vatandaşlık alabilir miyim?

Aile üyelerinizden birinin Romanya doğumlu olması vatandaşlık almanız için yeterli değildir. Dedeniz Romanya doğumlu olduğu için kendisinin vatandaşlık hakkı bulunmaktadır. Sizin de vatandaşlık başvurusunda bulunabilmeniz için dedenizin halihazırda vatandaş olması gerekmektedir

Soybağı ile Romanya Vatandaşlığı nasıl alınır?

Soybağı ile Romanya vatandaşlığı alabilmeniz için anne, baba ya da aile büyüklerinden herhangi birinin Romanya doğumlu olması yeterlidir. Bu şartlar dahilinde Romanya vatandaşlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Romanya Vatandaşlık başvurusu nereye yapılır?

Yetkili konsolosluktan Romanya vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Onat Vize Danışmanlık Hizmetleri ile iletişime geçerek, Romanya Vatandaşlığı başvuru işlemlerinizde zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Romanya Vatandaşlık danışmanlık ücretleri ne kadar?

Başvuru ücreti sürece göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için iletişime geçebilirsiniz.