fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

! Green Card Amerika Green Card Başvuru işlemlerinizde deneyimli ve uzman danışmanlarımızla ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz. Greencard Başvurularında Pasaport Zorunluluğu Kaldırıldı! Hemen Arayın!

Onat Profesyonel

Green Card Danışmanlığı

01.Hazırlık

Kişiye ve duruma özel analiz. Uygun yöntem ve gerekli belgelerin tespiti. Evrakların eksiksiz ve usulüne uygun olarak hazırlanması.

02. Başvuru

Doğru, kolay ve hızlı Başvuru sürecinin ardından Başvuru Takibi.

 • Söz verdiğimiz kaliteli hizmeti vadettiğimiz süre içerisinde sunuyoruz. Kalite, iade, bilgi ve belge güvenliği taahhütlerimizi sözleşme ile garanti altına alıyoruz.

 • Amerika Green Card vize plan ve belgelerinizi kısa sürede hazırlayarak başvuru sürecinizi hızla tamamlıyoruz.

 • Amerika Green Card vize işlemlerinizi deneyimli ekibimiz ile kurumsal firma güvencesi ile yapıyoruz.

Deneyimli ve alanında uzman danışmanlarımız ile

7/24 Hizmetinizdeyiz.

Talep ve onay süreçlerinizin doğru ve hızlı işlemesi için her adımda yanınızdayız.

Green Card Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, her sene kanun yetkisiyle Çeşitlilik Göçmen Programını (DV) yürütmektedir. DV programının uygulanması Amerika Kongresi tarafından zorunlu tutulmaktadır. Her yıl Amerika’ya 55.000 kişilik Green Card başvurusu onaylanmış olarak kabul edilmektedir.


Amerika Kongresi 55.000 kişilik kura seçimini, en az göçmen gönderen ülkelere daha fazla kontenjan vererek değerlendirmektedir. Green Card kurasını kazananların alabilmeleri için, basit ancak zorunlu yeterlilik şartlarını yerine getirmeleri gerekir. DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş sonucunda belirlenmektedir. Bazı ülkeler DV çekilişine katılmaya uygun değillerdir. Türkiye DV çekilişlerine katılıma uygun ülkeler arasında yer almaktadır.


Hemen Müşteri Temsilcimizi Arayın!

Green Card Başvuru Şartları Nelerdir?

Green Card (Green Kart, DV-2024) başvurusu için iki koşul bulunmaktadır.
1.Koşul: Başvuruya uygun olan ülkede doğmuş olmalısınız. Türkiye doğumlu iseniz şanslısınız. Kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuruya Uyumlu Ülkeler Listesi (PDF)

Başvuruya uygun bir ülkede doğmadıysanız, başvuruya uygun olabilmeniz için iki yol daha bulunmaktadır.

a. DV başvuru yapacak olan eşiniz başvuruya uygun olan ülkelerin birinde doğduysa, siz de eşinizin başvurusuna kendinizi ekleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurusunu bu şekilde yaparken sizin ve eşinizin soy isimlerinin aynı olması gerekmektedir. Ayrıca onaylanması durumunda eşinizle birlikte Amerika’ya giriş yapmanız gerekmektedir.

b. Doğduğunuz ülke Green Card başvurusuna uygun olmayan ülkelerden listesinde yer alıyorsa ama Anne ve Babanız o ülkede doğmamışsa ve ikamet etmiyorsa bu durumda anne ve babanızın doğduğu ülkeye göre başvuruda bulunabilirsiniz.

2. Koşul: Her başvuru sahibi, DV programının gerekliliği olan eğitim ve/veya meslek koşullarını aşağıdaki şekilde yerine getirmelidir.

En az lise dengi bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir. Lise dengi okuldan kasıt 12 yıllık; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimidir. Ya da Green Card başvurusu yaptığınız zaman, son beş yıl içerisinde en az 2 yıl boyunca eğitim almış olmak veya uzmanlık, profesyonellik gerektiren bir işte çalışmış olmanız gerekmektedir. Hangi meslek grubunun geçerli olduğunu öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri Çalışma bakanlığının internet sitesinden kontrolü sağlayabilirsiniz.


Acele Edin Zaman Daraldı!

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card başvuruları sadece online sistem üzerinden, Elektronik DV başvuru formu doldurularak yapılabilir. Formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sırasında soruların cevabının doğru olduğunu teyit etmeli ve belgelerinizle bilgiler bire bire aynı olacak şekilde girilmelidir. (Pasaport numarası, isim soyisim, bağımlı kişilerin bilgileri, iletişim bilgisi vb.) Başvuruların sonuçları Mayıs 2023 tarihinde online sistem üzerinden yayınlanacaktır.

ONAT PROFESYONEL DANIŞMANLIK

Green Card; Eş, Çocuk ve Aile Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card başvurusu yapan kişi, başvuruya eşini, 21 yaşından küçük evli olmayan çocuklarını da ekleyebilir. Başvuru sahibinin eşinin de ayrıca kendisi adına başvuruda bulunmasının aile olarak çekiliş şansını yükselteceği unutulmamalıdır.


İndirimden Yararlanın Başvurunuzu Yapın!

Green Card Kazananların Seçimi Nasıl Yapılmaktadır?

Dışişleri Bakanlığı kazanan kişileri tüm geçerli başvurular arasından ve her bölge ve ülke için ayrılmış kotalar dahilinde, bilgisayar yardımıyla, rastgele olarak seçmektedir. DV-2024 kurasına katılan kişiler kurayı kazanıp kazanmadıklarını öğrenmek için elektronik başvuruları sonrasında ekranda çıkan konfirmasyon numarasını kullanarak Başvuru Durumu Kontrol (Entrant Status Check) sayfasına bakmalıdır. Başvuru Durumu Kontrolü Mayıs 2023 ayında  https://dvprogram.state.gov/ E-DV web adresinden yapılabilecektir

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara