ONAT

Fransa Vize Başvuru Danışmanlığı

Fransa vize danışmanlık hizmetimizle zamandan tasarruf ederken Fransa vize başvuru dosyanızın sorunsuz tamamlandığından emin olabilirsiniz.

Şimdi İletişime Geçin
Fransa Vize Başvuru

Fransa Vize Başvurusuyla İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız ile Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Sağlık Sigortası

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

Onat Profesyonel Vize

Fransa Vizesi Başvuru Danışmanlığı

Analiz

Fransa Vizesi Türüne Göre Doğru Analizinin Yapılması

Hazırlık

Zorunlu Olan Belgelerin Hazırlanması, Çeviri ve Onay İşlemleri

Başvuru

Doğru, Eksiksiz Başvuru ve Konsoloslukta Randevu Alınması

Uzman Kadromuz Tarafından Yetkin Danışmanlık Hizmeti Almak İçin;

Şimdi İletişime Geçin

Fransa Vizesi Başvurusu

Fransa, Paris vizesi başvurularının tamamı Fransa Büyükelçiliğince yetkilendirilmiş olan VFS GLOBAL firmasına yapılır. Fransa vize başvurusu için online olarak başvuru formları doldurulur ve çıktısı alınarak imzalanır. Vize destekleyici evraklar hazırlanır ve başvuru formuna eklenir. Online olarak randevu alınır ve yetkili merkeze şahsen başvuru yapılır. Yetkili merkezde vize başvuru işleminden sonra biyometrik parmak izi alınır ve başvuru tamamlanır. Başvuru türüne göre yetkili hastane ve OFII merkezinde sağlık kontrolü yapılmalıdır.

Fransa vizesi başvurusu işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesiyle garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.

Fransa Vizesi Başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi başvurusunda bulunurken, vize başvuru evraklarının eksiksiz ve tam hazırlanması gerekir. Fransa turist vizesi, Fransa ulusal vize, Fransa Schengen vizesi ve Fransa çalışma vizesi başvurularında Türkçe olarak sunulan evrakların Fransızca yeminli tercümeleri, Fransa Büyükelçiliğince talep edilmektedir. Başvurunuz yapılırken evrak eksikliği olması durumunda vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Bununla birlikte Fransa konsolosluğu eksik olan belgenizi tamamlamanız için belirli bir sürede verebilir. Ancak bu durumun her zaman geçerli olmadığını hatırlatmak isteriz.

Fransa Schengen Vizesi
(C Tipi Kısa Vize)

 1. Fransa Turistik Vizesi
 2. Fransa Fuar Ziyareti Vizesi
 3. Fransa Ziyaretçi Vizesi
 4. Fransa Kültürel veya Sportif Bir Etkinliğe ya da Bir Kongreye Katılma Vizesi
 5. Havaalanı Transit Vizesi

Fransa Ulusal Vizesi
(D Tipi Uzun Vize)

 1. Fransa İş (Business) Vizesi
 2. Aile Birleşimi Vizesi
 3. Öğrenci Vizesi
 4. AU PAIR Vizesi
 5. Ziyaretçi Vizesi (Uzun süreli)
 6. Geri Dönüş Vizesi

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Şimdi Arayın
VFS Fransa Vize Başvuru

VFS Fransa Vize Başvuru

VFS Fransa vize başvuru işlemleri için yetkili tek merkezdir. Vize başvuru evraklarının tamamını yetkili merkeze teslim edilir. Biometrik işlemler ve vize harcı ödemeleri de yetkili merkezce yapılır. Yetkili merkeze gidilirken VFS global Fransa randevusu alınmalıdır. Randevusuz başvurular kabul edilmez.

Fransa Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Fransa vize türüne göre evraklar değişiklik gösterir. Genel olarak Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar ve talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport ve fotokopisi
 • Kimlik ve fotokopisi
 • Adli Sicil Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği
 • Boşanma varsa “doğru şekilde temin edilmiş ve onaylı” boşanma belgesi (Aile Birleşimi, Evlilik)
 • İkametgâh Belgesi
 • Formül-A ve Formül-B belgesi
 • Çocuklarınıza ait belgeler (Çocuğun yanına gidebilmek için)
 • Diploma ve Sertifikalar
 • Fransızca dili haricinde ki tüm belgelerin “yeminli Fransızca tercümesi ve noter onayı” yapılmalıdır
 • Fransız vatandaşına ait belgeler (Pasaport, kimlik, doğum belgesi, ikametgâh belgesi, fatura vb.)

Vize başvurunuza karar verdiyseniz, gerekli evrak listesini hemen müşteri temsilcilerimizi arayıp öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Ücreti

Fransa Schengen vize ücreti ödemesi VFS GLOBAL yetkili merkezinde yapılır. Fransa uzun süreli ve kısa süreli vize ücretleri farklılık göstermektedir. Bu ücretlerin yanında randevu, Fransızca yeminli çeviri ve danışmanlık ücretleri yer almaktadır. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Fransa vize başvurularının tamamı Fransa Büyükelçiliğince yetkilendirilmiş olan VFS GLOBAL firmasına yapılır. Başvuru için online olarak başvuru formları doldurulur ve çıktısı alınarak imzalanır. Vize destekleyici evraklar hazırlanır ve başvuru formuna eklenir. Online olarak randevu alınır ve yetkili merkeze şahsen başvuru yapılır. Yetkili merkezde vize başvuru işleminden sonra biyometrik parmak izi alınır ve başvuru tamamlanır. Başvuru türüne göre yetkili hastane ve OFII merkezinde sağlık kontrolü yapılmalıdır.

Fransa Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa vizesi almak için öncelikle online başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Ardından, Fransa Büyükelçiliğince yetkilendirilmiş olan VFS GLOBAL firmasından randevu alarak belgelerinizi teslim etmeli ve biyometrik bilgilerinizi vermelisiniz. Başvurunuz incelendikten sonra vize sonucunuz size bildirilecektir. Onat Vize ile iletişime geçerek yetkin kurum güvencesi ile Fransa vize başvurunuzu tamamlayın.

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vizesi başvurusunun işlem süresi genellikle 15 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak başvuru yoğunluğu veya ek belge talepleri nedeniyle bu süre uzayabilir. Başvurunuzu planladığınız seyahatten en az 4 hafta önce yapmanız tavsiye edilir.

Fransa vize istiyor mu? Paris vize istiyor mu? Marsilya vize istiyor mu?

Evet, Fransa’ya seyahat etmek için vize istemektedir. Paris ve Marsilya gibi Fransa’nın tüm şehirlerine seyahat etmek için Schengen vizesi almanız gereklidir.

Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hayır, Fransa’ya seyahat edecek yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak seyahat süresi 90 günü aşacaksa vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Fransa vizesi nereden alınır?

Fransa vizesi, Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen VFS GLOBAL firmasından alınır.

Fransa schengen vizesi nasıl alınır?

Fransa Schengen vizesi almak için, öncelikle online başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Daha sonra, VFS GLOBAL firmasından randevu alarak belgelerinizi teslim etmeli ve biyometrik bilgilerinizi vermelisiniz.