fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Özel Başvuru

Fransa Schengen Vize

Fransa Schengen vize başvuru (Turistik, ziyaret amaçlı, iş seyahati, modellik, araştırmacı, gemici, fuar ziyareti, kültürel, sportif ve kongreye katılma, öğrenci gezileri, Havaalanı transit vize) işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.


Onat Profesyonel Vize
Fransa Schengen Vize Danışmanlığı

Onat Profesyonel Vize

Tüm Ülkeler için Vize Danışmanlığı

01.Analiz

Seyahat amacınıza göre doğru analizinin yapılması.

02. Hazırlık

Fransa Schengen GÜNCEL vize belgelerinin hazırlanması.

03. Başvuru

Hızlı ve eksiksiz başvuru, VFS GLOBAL randevusunun alınması.

Fransa Schengen Vize Başvurusu ile İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Kişiye Özel Analiz, Doğru Çözüm

Tercüme

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, Profesyonel Çeviri

Sigorta

İhtiyacınıza Özel Sigorta Çözümleri

Rezervasyon

Onaylanmış Rezervasyon Seçenekleri


Fransa Schengen Vize Talep ve Onay Süreçlerinde Deneyim ve Tecrübe

FRANSA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU AŞAMALARI

 • Kişisel Değerlendirme ve analiz.
 • Zorunlu ve Diğer Evrakların Hazırlanması.
 • Gerekli Olması Durumunda Türkçe Belgelerin Fransızca yeminli tercümelerinin Yapılması.
 • VFS GLOBAL ve Fransa Konsolosluğu Vize Randevusunun Alınması.
 • Fiziksel Başvuru ve Biyometrik İşlemler.
 • Başvuru Değerlendirme.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

FRANSA SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

90 güne kadar olan kısa süreli konaklamalardaki Fransa vizesi, kısa süreli kalış vizesi olarak adlandırılır. Yani toplam konaklama süreniz her 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmiyorsa, gideceğiniz yere bağlı olarak size tek tip bir Schengen vizesi verilir.  Fransa, Schengen bölgesinin bir parçasıdır ve bu bölgenin 26 üye ülkesi tarafından turist vizesi verilmesi için yürürlüğe konulan düzenleyici çerçeveye sadakat gösterir. Fransa tarafından Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına verilen kısa süreli vize, “Schengen Vizesi” olma özelliği taşır.

Fransa Schengen Vize Türleri

 • Fransa turistik vizesi,
 • Fransa fuar ziyareti vizesi,
 • Fransa ziyaretçi vizesi,
 • Fransa kültürel veya sportif bir etkinliğe ya da bir Kongreye Katılma Vizesi,
 • Havaalanı transit vizesi,

Fransa Schengen vize türünüz belirlendikten sonra vize başvurusu için doğru olan evrakların hazırlanması gerekir. Vize başvurularına eksik evrak ile başvuru yapılması durumunda Fransa Büyükelçiliği tarafından vize reddi verilebilir. Bu yüzden vize başvuru belgelerinizi doğru ve eksiksiz olarak sunmanız gerekir.

FRANSA TURİSTİK VİZESİ NEDİR?

Fransa turistik vizesi, çok uzun süre olmamak kaydıyla Fransa’yı seyahat edebileceğiniz bir vize türüdür. Fransa turistik vizesi başvurusunda bulunurken, Fransa’nın hangi eyaletinde, ne kadar süreyle kalınacağına karar verilmesi gerekir. Finansal ve konaklama belgeleri vize başvurusunda muhakkak sunulmalıdır. Bu vize başvurusunda, Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamak en önemli hususlardan bir tanesidir. Ayrıca, Fransa turistik vizesi ile almış olduğunuz vize süresince Schengen bölgesindeki ülkeler gezilebilir. Vakit kaybetmeden iletişim bilgilerimizden vize ulaşabilir ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.


Hemen Müşteri Temsilcilerimizi Arayın, Zamandan Kazanın!

FRANSA ZİYARETÇİ VİZESİ NEDİR?

Fransa ziyaretçi vizesi, turistik vize gibi aynı şartları kapsamaktadır. Fransa ziyaretçi vizesinin farkı, Fransa’da ikamet eden yakın akraba, arkadaş, sevgili vb. kişilerden davet alınması gerekir. Ziyaret süresi turistik vizesine göre daha uzun olabilir. Bu süre davet yazısında belirtilmelidir. Ayrıca, Fransa turistik vizesinde olduğu gibi, ziyaretçi vizesi için de finansal ve konaklama belgeleri muhakkak sunulmalıdır. Finansal ve konaklama belgelerin haricinde hazırlanması gereken belgeler için hemen müşteri temsilcilerimizi arayın, güncel bilgilerden yararlanın. Vizenizi riske atmayın.

FRANSA İŞ/FUAR ZİYARETİ VİZESİ NEDİR?

Fransa iş/fuar ziyareti vizesi, kısa süreli vize türlerinden olup Schengen vizesi ile aynı kapsamdadır. Türkiye’de ki firma ile Fransa’da ki firma arasında görüşme, toplantı, fuar vb. durumlarda veya kişisel olarak Fransa’da ki firma ile görüşme olması durumunda Fransa iş/fuar vizesi başvurusu yapılır. Vize başvurusu yapılırken Fransa’da ki firmadan antetli, kaşe ve imzalı davet mektubu alınmalıdır. Davet mektubunda seyahatin amacı, hedefi, süresi belirtilmelidir. Gerekirse seyahat ve konaklama masraflarının Fransa’da ki firma tarafından karşılanacağına dair davet mektubuna yazılmalıdır.


Uzman Kadromuz Tarafından Yetkin Danışman, Güncel Hizmet

FRANSA SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ NE KADARDIR?

Fransa Schengen vize başvurusu ücreti 80 Euro’dur. 0-11 yaş arası çocuklar, konsolosluk vize ücretinden muaftırlar. Konsolosluk ücreti haricinde, 40 Euro VFS hizmet ücreti ödemesi bulunmaktadır. Seyahat belgenizin kurye ile iade edilmesi zorunludur ve VFS hizmet ücretine dâhildir. Ödemeler Euro ve nakit yapılır. Schengen vizesi başvurularınız için belgelerinizin çevirisinin yapılmasına gerek yoktur.

FRANSA SCHENGEN VİZE BAŞVURUSU NEREDEN / NASIL YAPILIR? (VFS GLOBAL FRANSA)

Fransa Schengen vize başvurusu Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş kurum olan VFS GLOBAL üzerinden yapılır. Vize başvuruları için VFS GLOBAL firması üzerinden online randevu alınması zorunludur. Alınan randevular ücretsiz olup, VFS GLOBAL hizmet ücreti bulunmaktadır. Vize başvuru inceleme ve karar verme süreci sadece Fransa Büyükelçiliğinde değerlendirilir.

Onat Vize

SCHENGEN VİZESİ

 • Fransa Schengen vize başvurusu ile birlikte seyahat sağlık sigortası ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası, schengen ülkelerinde kalınacak toplam süreyi içermelidir. Kişinin olası ölüm, hastalık gibi durumlarında tıbbı müdahaleyi ve gerekirse kişinin ülkesine naklini kapsamalıdır. Sigorta asgari 30.000 euro teminat içermelidir. Seyahat sağlık sigorta poliçesi COVID-19 kapsamında olmalıdır.

 • FRANSA TURİSTİK VİZESİ İÇİN FİNANSAL VE MALİ KAYNAKLAR NASIL OLMALIDIR, EŞ, ÇOCUK VE EBEVEYNLERLE BİRLİKTE SEYAHAT ETMENİN KOŞULLARI NELERDİR?

  Hazırlamakta olduğunuz Fransa Turistik Vize belgeleri arasında mali durumunuzu özetleyen evraklar da bulundurulmalıdır. Son 3 aya ait ve 10 gün zarfında direk banka yetkilisinden alınmış banka hesap dökümünde her kişi için en az 5.000 TL bakiye bulundurulmalıdır. Finansal yeterlilik belgeleriniz arasında tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri gibi gayrimenkul kaynaklarınızı resmi evraklarla birlikte sunabilir durumda olmalısınız. Finansal belgelerin vize başvurunuzda ki en önemli belgelerden biri olduğunu unutmayın. Sahte belge sunmanın uzun süre boyunca vize alamamanıza sebep olacağını hatırlatmak isteriz.


Zaman Kaybetmeyin,
ONAT Vize ile Hızlı ve Doğru İlerleyin

FRANSA SCHENGEN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • 1 adet biometrik fotoğraf (35 mm x 45 mm)
 • Fransa Vize Sistemi üzerinden Online olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
 • Adli Sicil Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği
 • İkametgâh Belgesi
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize ait birer adet fotokopi
 • Otel rezervasyonu veya seyahat planına ilişkin belge
 • İkamet ettiğiniz ülkenize geri dönüşünüzün kanıtı (gidiş-dönüş biletlerinin ibrazı, uçak bileti rezervasyonu vb.)
 • Fransa´da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belge, (Örneğin; son 3 aya ait banka hesap cüzdanı, son 3 aya ait maaş bordrosu)
 • Küçükler için (18 yaş altı): Veliler tarafından verilmiş noter tasdikli seyahat izni veya velayet hakkına tek başına sahip olduğuna ilişkin belge (örneğin ebeveynlerin boşanmış olması halinde veya velilerin biri vefat etmiş olması halinde)
 • Fransa’da topraklarında kaldığınız süre boyunca alabileceğiniz bakım için sosyal yardım da dahil olmak üzere tıbbi, hastane ve gerekirse geri dönüş masraflarını kapsayan “Schengen Vizesi” sağlık sigortası (talep edilen asgari teminat 30.000 avrodur).
 • Seyahatiniz turisttik, profesyonel, hastanede tedavi görme ya da araştırma çalışması için ise, Fransa’daki kalışınızın amacı ve koşulları ile ilgili belgeler (bir aile üyesi, arkadaş, şirket tarafından davet ibrazı, daha önceden organize edilmiş bir gezi rezervasyonu, eğitim kaydı vb.)

Belgenizin orijinal hali bozulmadan doğru ve güvenilir çeviri hizmetleri için müşteri temsilcilerimizi arayın. Uygun fiyat tekliflerinden yararlanın.

İhtiyaç Anında Ulaşılabilirlik

İhtiyaç anında kolay ulaşım sağlamak adına hizmet saatlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre esnek olarak planlanmaktadır.

Vize Onay Süreç Yönetimi

ONAT Vize olarak, Fransa schengen vize süreçlerini sizin adınıza yürüterek zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Vize Başvurusu Geri Bildirim Sistemi

Vize başvurunuzdan red almanız durumunuzda detaylı bir şekilde itiraz dilekçenizi yazarak Fransa Büyükelçiliğine iletmenizde size yardımcı oluyoruz.

Gizlilik ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Yürürlükteki mevzuat ve karşılıklı sözleşme ile tüm süreçler gizliliğinizi ve bilgi güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmektedir.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara