fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Vize Başvurusu

Fransa Aile Birleşimi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Başvuru işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.


Onat Profesyonel Vize
Fransa Aile Birleşimi Vize Danışmanlığı

Onat Profesyonel Vize

Tüm Ülkeler için Vize Danışmanlığı

01.Analiz

Eş, çocuk, aile bağınıza göre doğru analizinin yapılması.

02. Hazırlık

Zorunlu olan belgelerin hazırlanması, çeviri ve onay işlemleri.

03. Başvuru

Doğru, hızlı, eksiksiz başvuru ve yetkili merkezde randevu alınması.

Fransa Aile Birleşimi Vize Başvurusu ile İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Kişiye Özel Analiz, Doğru Çözüm

Tercüme

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, Profesyonel Çeviri

Sigorta

İhtiyacınıza Özel Sigorta Çözümleri

Rezervasyon

Onaylanmış Rezervasyon Seçenekleri


Fransa Aile Birleşimi Talep ve Onay Süreçlerinde Deneyim ve Tecrübe

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ AŞAMALARI

 • Kişisel Değerlendirme
 • Aile Bağınıza Göre Özel Analiz
 • Zorunlu ve Diğer Evrakların Hazırlanması
 • Belgelerin Fransızca Tercüme İşlemlerinin Yapılması
 • Konsolosluktan Randevu Oluşturulması (VFS GLOBAL randevu)
 • Fiziksel Başvuru ve Biyometrik İşlemler
 • Başvuru Değerlendirme

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ NEDİR?

Fransa aile birleşimi vizesi, Fransa vatandaşı ve/veya Fransa’da oturum/çalışma iznine sahip olan kişilerin eşlerini, çocuklarını yanlarına almak için başvuru yaptıkları vize türüdür. Fransa aile birleşimi 90 günden uzun süreli vize olduğundan Ulusal Vize (D tipi vize) olarak ta adlandırılmaktadır.

 • Fransız vatandaşı eşin yanına gitmek
 • Türk vatandaşı eşin yanına gitmek
 • Fransız reşit olmayan çocuğun yanına gitmek
 • 21 yaşın altındaki veya Fransız vatandaşına bağımlı çocuk

Fransa aile birleşimi vizesinde kişilerin evliliğinin gerçekliği önemlidir. Evliliğin sahte veya orijinal olmayan evrak ile yapılan başvurular RED almaktadır. Bu sebepten dolayı Türkiye’de ki evlilik cüzdanınızın yanında Konsolosluk tarafından ayrıca “Livret de Famille-Aile Cüzdanı” belgesi ayrıca alınması gerekir. Bu belge alındıktan sonra Fransa aile birleşimi vize işleminiz başlayacaktır.

Çocuk için de Fransa aile birleşimi vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Çocuğun ebeveynlerinin (anne/baba ve yasal vasi) Fransa oturum izinlerinin olması gerekir. Eğer çocuğun ebeveynlerinin birisi Türkiye’de ikamet ediyor ve diğer ebeveyn Fransa’da oturum izni bulunuyor ise, Türkiye’deki ebeveynden noter onaylı ve taahhütname alınmalıdır. Alınacak taahhütnamenin yeminli Fransızca tercümesi yapılması gereklidir.


Hemen Müşteri Temsilcilerimizi Arayın, Zamandan Kazanın!

FRANSA VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR?

Fransa aile birleşimi konsolosluk vize ücreti kişinin vatandaşlığına göre değişiklik gösterir. Başvuru yapılacak kişi Fransız vatandaşı ise, konsolosluk harcı ödenmez. Başvuru yapılacak kişi Türk vatandaşı ise, 99€ konsolosluk harç ödemesini yapması gerekir. Konsolosluk harç ödemeleri Fransa Konsolosluğunda yetkilendirilmiş firma olan VFS GLOBAL’e yapılır.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? (VFS GLOBAL FRANSA RANDEVU)

Fransa aile birleşimi vize başvuru işlemleri, Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş firma olan VFS GLOBAL’e tarafından yapılmaktadır. Başvuru evraklarınız ile VFS GLOBAL’e başvuru yaptıktan sonra biometrik işlemleriniz VFS GLOBAL tarafından tamamlanacaktır. Bu işlemlerinizin ardından sağlık kontrolü işlemleriniz olacaktır. Sağlık kontrolü işlemi randevulu olmakla birlikte İstanbul’da ki yetkili hastane ve OFII birimlerinde yapılır.


Uzman Kadromuz Tarafından Yetkin Danışman, Güncel Hizmet

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • Adli Sicil Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği (Fransızca yeminli tercüme ve Noter onayı)
 • Varsa boşanma ve kesinleşmiş şerh belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Eşinize ait konaklama belgesi / oturum izni belgesi
 • Eşinize ait mali kaynaklar
 • Eşinize ait iş/çalışma belgesi
 • Birlikteliğinizi kanıtlayıcı belgeler (Formül-B Belgesi, Evlilik Cüzdanı)
 • Fransa’da size ait bir adet fatura,
 • Livret de Famille belgesi (Konsolosluk tarafından verilir)
 • Çocuklarınıza ait belgeler
 • Fransızca dili haricinde ki tüm belgelerin “yeminli Fransızca tercümesi” yapılmalıdır. Bazı belgelerin Konsolosluk tarafından noter onayı istenmektedir.

Hızlı ve Uygun Fransa Aile Birleşimi vizesi danışmanlık hizmetlerimiz ile işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi ile kolaylaştırın.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi vizesine başvuruda bulunmak için evli çiftlerde taraflardan birinin Fransız vatandaşı olması veya Fransa’da oturum, çalışma ya da yerleşme iznine sahip olması gerekir. Bu durumda eşlerden biri diğerinin yanına gitmek için vize başvurusu yapabilir. Tarafların birinin evlilik akdine zorlandığına dair şüphelerin oluştuğu durumlarda da aile birleşimi vizesine onay verilmez.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ SINAV SORULARI

Fransa Vize başvurusu için Fransa konsolosluğu veya yetkili merkezde herhangi bir “Fransa aile birleşimi” sınavı yoktur. Fransa aile birleşimi vizesi için Fransızca bilmenize gerek yoktur. Birçok ülke aile birleşimi vizelerinde A1 dil sınavı sertifikası istese de, Fransa için dil sınavı zorunluluğu yoktur.


Zaman Kaybetmeyin,
ONAT Vize ile Hızlı ve Doğru İlerleyin

VFS GLOBAL FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ

VFS GLOBAL firması Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş vize başvuru merkezidir. Vize başvuru belgelerinizi yetkili merkeze teslim ettikten sonra aynı merkezde biometrik parmak izi işlemlerinizi tamamlamanız gerekir. Konsolosluk, vize başvuruları için yetki alanı belirlemiştir. İkamet ettiğiniz bölgeye göre başvuru yapmanıza gereken yetkili merkez değişir. Ayrıca vize başvuru belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğundan ve gerekli evrakların “Fransızca yeminli tercüme ve Noter onay” işlemlerinin yapıldığından emin olmalısınız.

Belgenizin orijinal hali bozulmadan doğru ve güvenilir çeviri hizmetleri için müşteri temsilcilerimizi arayın. Uygun fiyat tekliflerinden yararlanın.

OFII İSTANBUL

OFII (Office Français de l‘immigration et de l‘integration), Türkiye’den çalışma, aile birleşimi, öğrenci ve göçmenlik gibi uzun süreli vize başvuruları ile ilgili tıbbi sağlık kontrolünü sağlayan ve tüm idari formaliteleri takip eden kurumdur. VFS GLOBAL’e vize başvurunuzun hemen ardından OFII merkezinde ve İstanbul’da ki yetkili hastanede sağlık kontrolüne tabii tutulacaksınız. OFII İstanbul’a ofii.turquie@ofii.fr ve +90 212 243 67 10 iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Anında Ulaşılabilirlik

İhtiyaç anında kolay ulaşım sağlamak adına hizmet saatlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre esnek olarak planlanmaktadır.

Vize Onay Süreç Yönetimi

ONAT Vize olarak, Fransa aile birleşimi vize süreçlerini sizin adınıza yürüterek zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Vize Başvurusu Geri Bildirim Sistemi

Vize başvurunuzdan red almanız durumunuzda detaylı bir şekilde itiraz dilekçenizi yazarak Fransa Büyükelçiliğine iletmenizde size yardımcı oluyoruz.

Gizlilik ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Yürürlükteki mevzuat ve karşılıklı sözleşme ile tüm süreçler gizliliğinizi ve bilgi güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmektedir.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara