fbpx

Uzman Danışmanlardan Hizmet Alın!

Özel Başvuru

Almanya Schengen Vize

Almanya Schengen Vizesi (Turistik, ziyaret amaçlı, iş seyahati, fuar ziyareti, kültürel, sportif ve kongreye katılma, öğrenci gezileri, Türk TIR şoförleri, Havaalanı transit vize) başvuru işlemlerinizi Yetkin Kurum Güvencesi ve Kalitesi garantileyin. Deneyimli ve uzman danışmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an hizmetinizdeyiz.


Onat Profesyonel Vize
Almanya Schengen Vize Danışmanlığı

Onat Profesyonel Vize

Tüm Ülkeler için Vize Danışmanlığı

01.Analiz

Seyahat amacınıza göre doğru analizinin yapılması.

02. Hazırlık

Almanya Schengen vize belgelerinin hazırlanması.

03. Başvuru

Hızlı ve eksiksiz başvuru, iDATA randevusunun alınması.

Almanya Turistik Vize Başvurusu ile İlgili Tüm Hizmetler Tek Merkezde

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Kişiye Özel Analiz, Doğru Çözüm

Tercüme

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, Profesyonel Çeviri

Sigorta

İhtiyacınıza Özel Sigorta Çözümleri

Rezervasyon

Onaylanmış Rezervasyon Seçenekleri


Almanya Schengen Vize Talep ve Onay Süreçlerinde Deneyim ve Tecrübe

ALMANYA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU AŞAMALARI

 • Kişisel Değerlendirme ve analiz.
 • Zorunlu ve Diğer Evrakların Hazırlanması.
 • Gerekli Olması Durumunda Türkçe Belgelerin Almanca Tercümelerinin Yapılması.
 • iDATA Almanya Turistik Vize Randevusunun Alınması.
 • Fiziksel Başvuru ve Biyometrik İşlemler.
 • Başvuru Değerlendirme.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Kişiye Özel Analiz, Size Özel Danışman

Deneyimli ve Dinamik Ekip Kaliteli Hizmet Alın, Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

ALMANYA SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

Almanya Schengen vizesi, 180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Schengen bölgesine seyahat edilen vize türüdür. (Schengen Bölgesi ülkeleri; Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan). Almanya Schengen vizesi için seyahat amacınızın belirlenmesi gerekir. Seyahat amacınıza göre hazırlamanız gereken evrak listeleri ve başvuru usulleri farklıdır.

Almanya Schengen Vize Türleri

 • Almanya turistik vizesi,
 • Almanya fuar ziyareti vizesi,
 • Almanya ziyaretçi vizesi,
 • Almanya turistik amaçlı vizesi,
 • Almanya kültürel veya sportif bir etkinliğe ya da bir Kongreye Katılma Vizesi,
 • Almanya okul gezisi,
 • Türk kamyon/TIR sürücüleri,
 • Havaalanı transit vizesi,

Almanya schengen vize türünüz belirlendikten sonra vize başvurusu için doğru olan evrakların hazırlanması gerekir. Vize başvurularına eksik evrak ile başvuru yapılması durumunda Almanya konsolosluğu tarafından vize reddi verilebilir. Bu yüzden vize başvuru belgelerinizi doğru ve eksiksiz olarak sunmanız gerekir. Almanya konsolosluğu vize başvuruları için ayrıca evrak isteme hakkını saklı tutar.

ALMANYA TURİSTİK VİZESİ NEDİR?

Almanya turistik vizesi, çok uzun süre olmamak kaydıyla Almanya’yı seyahat edebileceğiniz bir vize türüdür. Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunurken, Almanya’nın hangi eyaletinde, ne kadar süreyle kalınacağına karar verilmesi gerekir. Finansal ve konaklama belgeleri vize başvurusunda muhakkak sunulmalıdır. Bu vize başvurusunda, Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamak en önemli hususlardan bir tanesidir. Ayrıca, Almanya turistik vizesi ile almış olduğunuz vize süresince Schengen bölgesindeki ülkeler gezilebilir. Vakit kaybetmeden iletişim bilgilerimizden vize ulaşabilir ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.


Hemen Müşteri Temsilcilerimizi Arayın, Zamandan Kazanın!

ALMANYA ZİYARETÇİ VİZESİ NEDİR?

Almanya ziyaretçi vizesi, turistik vize gibi aynı şartları kapsamaktadır. Almanya ziyaretçi vizesinin farkı, Almanya’da ikamet eden yakın akraba, arkadaş, sevgili vb. kişilerden davet alınması gerekir. Ziyaret süresi turistik vizesine göre daha uzun olabilir. Bu süre davet yazısında belirtilmelidir. Ayrıca, Almanya turistik vizesinde olduğu gibi, ziyaretçi vizesi için de finansal ve konaklama belgeleri muhakkak sunulmalıdır. Finansal ve konaklama belgelerin haricinde hazırlanması gereken belgeler için hemen müşteri temsilcilerimizi arayın, güncel bilgilerden yararlanın. Vizenizi riske atmayın.

ALMANYA İŞ ZİYARETİ VİZESİ NEDİR?

Almanya iş ziyareti vizesi, kısa süreli vize türlerinden olup Schengen vizesi ile aynı kapsamdadır. Türkiye’de ki firma ile Almanya’da ki firma arasında görüşme, toplantı vb. durumlarda veya kişisel olarak Almanya’da ki firma ile görüşme olması durumunda Almanya iş vizesi başvurusu yapılır. Vize başvurusu yapılırken Almanya’da ki firmadan antetli, kaşe ve imzalı davet mektubu alınmalıdır. Davet mektubunda seyahatin amacı, hedefi, süresi belirtilmelidir. Gerekirse seyahat ve konaklama masraflarının Almanya’da ki firma tarafından karşılanacağı davet mektubuna yazılmalıdır.


Uzman Kadromuz Tarafından Yetkin Danışman, Güncel Hizmet

ALMANYA SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ NE KADARDIR?

Almanya Schengen vize başvurusu ücreti 80 Euro’dur. 0-11 yaş arası çocuklar, konsolosluk vize ücretinden muaftırlar. Konsolosluk ücreti haricinde, iDATA hizmet bedeli 32,81 Euro ücret ödemesi bulunmaktadır. Schengen başvurularınız için belgelerinizin çevirisine gerek yoktur.

ALMANYA SCHENGEN VİZE BAŞVURUSU NEREDEN / NASIL YAPILIR? (İDATA ALMANYA VİZESİ)

Almanya Schengen vize başvurusu Almanya konsolosluğunda yetkilendirilmiş kurum olan İDATA üzerinden yapılır. Vize başvuruları için iDATA firması üzerinden online randevu alınması zorunludur. Alınan randevular ücretli olup iDATA’nın online sistemi üzerinden ödeme yapılır. Vize başvuru inceleme ve karar verme süreci sadece Almanya konsolosluğunca değerlendirilir.

Onat Vize

SCHENGEN VİZESİ

 • Almanya Schengen vize başvurusu ile birlikte seyahat sağlık sigortası ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası, schengen ülkelerinde kalınacak toplam süreyi içermelidir. Kişinin olası ölüm, hastalık gibi durumlarında tıbbı müdahaleyi ve gerekirse kişinin ülkesine naklini kapsamalıdır. Sigorta asgari 30.000 euro teminat içermelidir. Seyahat sağlık sigorta poliçesi COVID-19 kapsamında olmalıdır.


Zaman Kaybetmeyin,
ONAT Vize ile Hızlı ve Doğru İlerleyin

ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • 1 adet biometrik fotoğraf (35 mm x 45 mm)
 • Vize harcı
 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu
 • Adli Sicil Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği
 • İkametgâh Belgesi
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize ait birer adet fotokopi
 • Otel rezervasyonu veya seyahat planına ilişkin belge
 • Uçuş veya seyahat rezervasyonu veya diğer ulaşım aracına ilişkin belge
 • Almanya´da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belge, (Örneğin; son 3 aya ait banka hesap cüzdanı, son 3 aya ait maaş bordrosu)
 • Küçükler için (18 yaş altı): Veliler tarafından verilmiş noter tasdikli seyahat izni veya velayet hakkına tek başına sahip olduğuna ilişkin belge (örneğin ebeveynlerin boşanmış olması halinde veya velilerin biri vefat etmiş olması halinde)

Belgenizin orijinal hali bozulmadan doğru ve güvenilir çeviri hizmetleri için müşteri temsilcilerimizi arayın. Uygun fiyat tekliflerinden yararlanın.

İhtiyaç Anında Ulaşılabilirlik

İhtiyaç anında kolay ulaşım sağlamak adına hizmet saatlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre esnek olarak planlanmaktadır.

Vize Onay Süreç Yönetimi

ONAT Vize olarak, Almanya schengen vize süreçlerini sizin adınıza yürüterek zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Vize Başvurusu Geri Bildirim Sistemi

Vize başvurunuzdan red almanız durumunuzda detaylı bir şekilde itiraz dilekçenizi yazarak Almanya Büyükelçiliğine iletmenizde size yardımcı oluyoruz.

Gizlilik ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Yürürlükteki mevzuat ve karşılıklı sözleşme ile tüm süreçler gizliliğinizi ve bilgi güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmektedir.

  Profesyonel Danışmanlık

  ONAT

  ONAT Danışmanlık

  Telefon : +90 850 532 6322
  Mail : vize@onatpro.com
  Adres : Meşrutiyet Cad. 5/12 Kızılay Çankaya Ankara